Nowoczesna świętuje w Radomiu Dzień Flagi

Przedstawiciele Młodych Nowoczesnych i partii Nowoczesna spotkali się dzisiaj z mieszkańcami Radomia na deptaku w celu wspólnego świętowania Dnia Flagi. To dobry moment do rozmów o nowoczesnym patriotyzmie. „Cieszę się że mogliśmy się tu spotkać. W dzień poświęcony naszej fladze – symbolowi, który powinien łączyć wszystkich Polaków. Musimy bowiem pielęgnować postawę nowoczesnego patriotyzmu, opartego o dokonania przodków i radość współczesności. To duma z naszej historii, kultury i polskości. Pozytywnie łączymy, a nie męczeńsko dzielimy Polaków.” – mówiła Katarzyna Kalinowska, przewodnicząca radomskich struktur partii Ryszarda Petru.

Jak mówił Wojciech Bernat, wiceprzewodniczący Nowoczesnej w Radomiu: „W dniu Święta Flagi możemy wyeksponować tkwiące w naszych sercach umiłowanie do barw narodowych. Kolory: biały i czerwony to nasza historia, tysiące bohaterów, ale to także współczesne dokonania wszystkich Polaków. Dekorujmy nasze domy polskimi flagami nie tylko dziś, w dniu święta, ale i na co dzień.”

„W takim dniu ważne żebyśmy spotykali się z ludźmi. Nowoczesny patriotyzm to praca u podstaw i budowa społeczeństwa obywatelskiego. To niezwykle ważne w kontekście młodych ludzi, moich rówieśników, którzy potrzebują uwierzyć, że z odrobiną zaangażowania mogą zmieniać Polskę i swoje najbliższe otoczenie.” – powiedział Patryk Fajdek, sekretarz Nowoczesnej w Radomiu.

Galeria zdjęć dostępna TUTAJ.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2021 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?