Kornelia Wróblewska w Płocku

Wczoraj (08.11.2016) w Spółdzielczym Domu Kultury w Płocku odbyło się spotkanie programowe partii Nowoczesna „Lepsza Polska”. Lokalni działacze zaprosili posłankę z Warszawy – Kornelię Wróblewską która wypowiadała się w tematyce polityki społecznej. Jak podkreślił rzecznik koła Nowoczesnej spotkania programowe odbywają się w całej Polsce,  a w Płocku planowany jest cały cykl spotkań które przybliżą wizję Lepszej Polski.

Pani Poseł mówiła o złożonych zmianach ustawy o świadczeniach rodzinnych. Najważniejszym założeniem jest wprowadzenie jednego świadczenia dla opiekunów osób niepełnosprawnych bez względu na to, czy są to dzieci, czy osoby dorosłe. Byłoby to świadczenie zastępujące świadczenie pielęgnacyjne, specjalny zasiłek opiekuńczy i zasiłek. „-Przez kilka miesięcy Nowoczesna pracowała ze środowiskiem osób niepełnosprawnych, z ekspertami i prawnikami nad dobrą ustawą, która jest wykonaniem wyroku TK z 2014 r. Mamy drastyczną rozbieżność w wysokości zasiłku dla osób opiekujących się osobami niepełnosprawnymi, które niepełnosprawność nabyły w dzieciństwie, tj. 1300 zł a osobami, które nabyły ją w dorosłości, tj. 520 zł.”- powiedziała posłanka.

Wróblewska zwróciła też uwagę na fakt, iż to nie brak pieniędzy jest głównym problemem a złe ich kierowanie „ – Musimy mieć świadomość, że pieniędzy w ramach pomocy społecznej jest wystarczająca ilość. Jest ona jednak źle dystrybuowana. Dzisiaj pomoc społeczna trafia przede wszystkim tam, gdzie ludzie nie są gotowi wyjść z ubóstwa i nie chcą podejmować pracy oraz rozwiązywać swoich problemów.

Pomoc jest szczególnie potrzebna dla rodzin osób niepełnosprawnych oraz samotnie wychowujących dzieci. Nie da się ukryć, że dziś PiS wykorzystuje w bezczelny sposób członków tych rodzin do rozgrywek politycznych.”

LINK

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2021 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?