Legionowo przeciwko włączeniu do Warszawy

Dziękujemy mieszkańcom Legionowa za udział w referendum.
Reforma samorządowa jest jednym z największych sukcesów demokratycznej Polski. Dlatego PiS tak bardzo stara się obrzydzić nam samorządy. Legionowo pokazało wczoraj aż 94 procentami głosów, że nie akceptuje pomysłów Jacka Sasina na przejęcie Warszawy pod płaszczykiem tzw. ustawy metropolitarnej. Mieszkańcy nie dali się przekupić obietnicą tańszego biletu komunikacyjnego, bo sami chcą decydować o sprawach swojego miasta.

Dziękuję również posłom Nowoczesnej, którzy w ostatnich tygodniach spotykali się z samorządami gmin objętych planem włączenia do Warszawy, namawiając ich do organizacji referendum. Wyniki wczorajszego referendum w Legionowie są sukcesem demokracji i porażką PiS-u w drodze do autorytarnej władzy. Mam nadzieję, że pierwszą z wielu.

Kamila Gasiuk-Pihowicz o referendum w Legionowie.

Dziękujemy mieszkańcom Legionowa za udział we wczorajszym referendum. Reforma samorządowa jest jednym z największych sukcesów demokratycznej Polski. Dlatego PiS tak bardzo stara się obrzydzić nam samorządy. Legionowo pokazało wczoraj aż 94 procentami głosów, że nie akceptuje pomysłów Jacka Sasina na przejęcie Warszawy pod płaszczykiem tzw. ustawy metropolitarnej. Mieszkańcy nie dali się przekupić obietnicą tańszego biletu komunikacyjnego, bo sami chcą decydować o sprawach swojego miasta.Dziękuję również posłom Nowoczesnej, którzy w ostatnich tygodniach spotykali się z samorządami gmin objętych planem włączenia do Warszawy, namawiając ich do organizacji referendum. Wyniki wczorajszego referendum w Legionowie są sukcesem demokracji i porażką PiS-u w drodze do autorytarnej władzy. Mam nadzieję, że pierwszą z wielu.

Opublikowany przez Ryszard Petru na 27 marca 2017

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2021 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?