List płockiej Nowoczesnej do dyrekcji Liceum im. St. Małachowskiego

W dniu 1 marca w Liceum im. St. Małachowskiego w Płocku odbyły się uroczystości upamiętniające Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Odsłonięto dwa obrazy żołnierzy niezłomnych. Udział w nich wzięli również przedstawiciele Obozu Narodowo-Radykalnego (ONR) przemawiając do zebranych gości, absolwentów i uczniów najstarszej szkoły w Polsce. W związku z wypowiedzią ONRu Zarząd Koła Nowoczesnej w Płocku postanowił wystosować list do dyrektor placówki z prośbą o wyjaśnienie jak mogło dojść do tak niestosownej sytuacji.

W ostatnich dniach w mediach lokalnych i ogólnopolskich pojawiły się niepokojące informacje o tym, że w dniu 1 marca 2016 r. w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku brali czynny udział członkowie Obozu Narodowo-Radykalnego. Koło Powiatowe .Nowoczesnej w Płocku zwraca się z prośbą do dyrekcji szkoły o wyjaśnienie tej sytuacji.
Naszym zdaniem obecność i wystąpienia w szkole publicznej członków ONR, organizacji jawnie propagującej (m.in. na swojej stronie internetowej) ksenofobiczne, rasistowskie, często pełne agresji hasła i odrzucające ideę poszanowania praw człowieka jest co najmniej niestosowna. Szkoła publiczna, a w szczególności szkoła z tradycjami i historią, jakimi szczyci się Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku, powinna propagować wśród młodzieży idee równości i przeciwstawiać się wszelkim objawom dyskryminacji. Jest to szczególnie ważne w obliczu mnożących się obecnie przejawów agresji i nienawiści w szeroko pojętym życiu publicznym i społecznym.
Jako członkowie Koła Powiatowego .Nowoczesnej w Płocku jesteśmy głęboko poruszeni zaistniałą sytuacją i liczymy, że dyrekcja szkoły wyjaśni nam fakt obecności na uroczystościach szkolnych członków organizacji, której hasła zaprzeczają ideom równości i wzajemnego poszanowania.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2021 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?