Nowoczesna: 4 mln zł na chodniki

Nowoczesna chce zagwarantowania 4 mln zł na remonty chodników i infrastruktury pieszej w przyszłorocznym budżecie Radomia. „Rozpoczynamy zbiórkę podpisów poparcia pod naszą propozycją. Zdecydowaliśmy się na formę zbiórki podpisów, gdyż uważamy, że to radomianie powinni mieć ostateczny głos w każdej sprawie dotyczącej naszego miasta. Chcemy angażować mieszkańców w działania społeczne, we współrządzenie Radomiem. Miastem, które kochamy.” – mówiła Katarzyna Kalinowska, przewodnicząca koła.

 

Radomska Nowoczesna pierwszy raz na problem uszkodzonych chodników i potrzebę ich wyremontowania zwróciła uwagę przeszło miesiąc temu. Dzisiaj odpowiedź Konrada Frysztaka, który stwierdził, że Miasto na remonty przeznaczyło kilkaset tysięcy, Marcin Hetman, wiceprzewodniczący struktur, komentuje tak: „Jest to odpowiedź arogancka i lekceważąca potrzeby mieszkańców. Absolutnie niegodna wiceprezydenta Radomia.”

Zdaniem Patryka Fajdka: „Program naprawy chodników i infrastruktury dla pieszych powinien stać się ważną częścią wieloletniej strategii zrównoważonego transportu w Radomiu. Musimy docenić ruch pieszych, jako pełnoprawne uzupełnienie transportu zbiorowego, samochodowego i rowerowego. Nie chodzi o samą wymianę nawierzchni. Musimy wyznaczyć główne ciągi pieszych. Nie za zamkniętymi drzwiami gabinetów, ale w szerokich konsultacjach z mieszkańcami. Remontom musi towarzyszyć rozbudowa małej infrastruktury dla pieszych, budowa ławek, parkletów, odpowiedniego oświetlenia. Musi to też dotyczyć uporządkowania przestrzeni zielonej, trawników czy klombów.”

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2021 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?