Nowoczesna alternatywa dla 500+

Konferencja prasowa .N Radom (11.02.2016)

Nowoczesna Ryszarda Petru zwraca się do prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego z prośbą o udzielenie informacji o dodatkowych kosztach, jakie będzie musiało ponieść Miasto i instytucje jemu podległe w związku z wprowadzeniem „ustawy 500+”. Jednocześnie przestawia swój alternatywny, kompleksowy program „Bezpieczeństwo dla rodziny”.

Według przedstawicieli .Nowoczesnej Ryszarda Petru w debacie publicznej zapanował skrajny populizm. „Partie licytują się na wysokość oferowanych zasiłków rodzinnych, zapominając przy tym powiedzieć obywatelom, że podatki mające sfinansować te świadczenia istotnie zwiększą wydatki rodzin. Mówiąc obrazowo – politycy dając rodzinom pieniądze, wyciągną im z drugiej kieszeni portfel. Jednocześnie takie podejście nie doprowadzi do zwiększenia dzietności.” – twierdzi Katarzyna Kalinowska. Jak dodaje przewodnicząca radomskiej Nowoczesnej: „Jesteśmy zwolennikami prowadzenia przez Państwo aktywnej polityki prorodzinnej. Taki prosty transfer, jaki proponuje PiS i PO nigdzie na świecie się nie sprawdził. Dlatego propozycje .Nowoczesnej są kompleksowe i odpowiedzialne. Przede wszystkim musimy pamiętać, że aby decydować się na dzieci rodzice muszą mieć poczucie bezpieczeństwa.”

W programie „Bezpieczeństwo dla rodziny” partia Ryszarda Petru, jak mówi Emil Mendrek, proponuje kompleksowe podejście do kwestii polityki prorodzinnej, rozszerzając ją na obszar bezpieczeństwa nie tylko ekonomicznego. W tym:
– wsparcie finansowe zapewniające rodzinie mieszkanie,
– system wsparcia dla osób powracających na rynek pracy,
– wyrównywanie szans kobiet na rynku pracy, w tym szeroki program zwiększenia dostępności przedszkoli i żłobków,
– zadbanie o zdrowie matki i dziecka,
-zadbanie o bezpieczeństwo ekonomiczne matek.

Politycy obecni na konferencji zgodnie stwierdzili, że Nowoczesna chce, aby radomianie mieli pełną świadomość i znali realne koszty z wprowadzeniem programu 500+. Jak pytał prezydenta Radomia Cezary Brymora: „Czy w związku z realizacją programu 500 zł na dziecko planowane jest zwiększenie zatrudnienia w radomskim MOPSie lub Urzędzie Miejskim, jakie koszty będzie musiało pokryć miasto i instytucje podległe miasto w związku z dystrybucją transferów w ramach programu 500+ i jakie ewentualne wsparcie uzyska z budżetu państwa?”
W konferencji prasowej udział wziął również prof. Sławomir Bukowski, ekspert w zakresie finansów międzynarodowych, który przedstawił zagrożenia dla polskiej gospodarki w związku z wprowadzeniem ustawy 500+.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2021 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?