Nowoczesna chce dać mieszkańcom więcej władzy

Nowoczesna proponuje w Radomiu wprowadzenie obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej. Dzięki temu grupa obywateli będzie mogła wnosić projekty uchwał pod obrady Rady Miejskiej.

 

Jak podkreślała Katarzyna Kalinowska „Nowoczesna od początku stawiała na kontakt z ludźmi. To nie politycy mają monopol na wiedzę, lecz obywatele. System demokratyczny zobowiązuje nas do bycia przedstawicielami społeczeństwa, jego głosem w debacie publicznej. Głęboko wierzymy, że wszystkie ugrupowania polityczne, pomimo różnic programowych, powinny wspólnie dążyć do budowania społeczeństwa obywatelskiego.”

Konferencja odbyła się na placu przy ulicy Sowińskiego, co jak podkreśla Patryk Fajdek nie jest przypadkowe. „To tutaj, wspólnie z mieszkańcami, zebraliśmy ponad 1000 podpisów, aby zamiast bloku powstał tu park rekreacyjny i nowe miejsca parkingowe.  I jak już wiemy dokładnie tak się stanie. Zaangażowanie mieszkańców na XV-leciu, czy zaangażowanie i liczne uczestnictwo w naszej Mapie Potrzeb pokazuje, że radomianie chcą uczestniczyć w życiu publicznym, chcą sami decydować o swoim najbliższym otoczeniu. Czas żeby zrobić krok do przodu, uczynić Radom bardziej demokratycznym.”

Nowoczesna zaproponowała wprowadzenie w Radomiu obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej. Jak mówił Adam Fundowicz: „Dzięki obywatelskiej inicjatywie uchwałodawczej my wszyscy będziemy mogli zmieniać rzeczywistość na co dzień, a nie przy urnie wyborczej raz na  4 lata. Radom będzie miał szanse stać miastem bardziej otwartym dla mieszkańców.”

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2021 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?