Nowoczesna chce stworzyć front demokratyczny dla Radomia

Nowoczesna ponownie zaapelowała do wszystkich partii opozycyjnych o podjęcie rozmów w sprawie stworzenia wspólnego frontu środowisk demokratycznych. Opartego nie na personaliach, lecz programie i długoterminowej wizji Radomia. „Przez wiele miesięcy do partii opozycyjnych apelowaliśmy o odpowiedzialność. Dzisiaj nasze obawy się sprawdzają. PiS zaczął mieszać w ordynacji wyborczej. Chce ograniczać liczbę mandatów w okręgach wyborczych i tym samym doprowadzić do supremacji jednej partii. Wyeliminować przedstawicieli mniejszych komitetów, a w szczególności komitetów lokalnych, obywatelskich.” – mówiła na dzisiejszej konferencji prasowej liderka radomskiej Nowoczesnej, Katarzyna Kalinowska.

Jak uważają członkowie Nowoczesnej: „Front demokratyczny musi opierać się na sile obywatelskości, na sile mieszkańców naszego miasta. Dlatego nie boimy się wziąć za to odpowiedzialności. Nie boimy się być płaszczyzną porozumienia. Od miesięcy rozmawiamy z wieloma organizacjami społecznymi w Radomiu, w kierunku budowania szerokiego frontu i dzisiaj te rozmowy finalizujemy.”

W dzisiejszej konferencji prasowej udział wzięła Katarzyna Kołodziejczyk, przedstawicielka środowiska kobiecego skupionego wokół Radomskiej Inicjatywy Kobiet, która zaapelowała „do wszystkich  partii  opozycyjnych, organizacji  i stowarzyszeń w Radomiu  o zjednoczenie  i wystąpienie  pod jednym  sztandarem  w walce  o porządek  prawny  i samorządowy  nie tylko  w naszej małej ojczyźnie, ale i na arenie ogólnopolskiej”. Kołodziejczyk dodała również, że sprzeciwia  się  „wprowadzaniu  niekorzystnych zmian  w ordynacji  wyborczej, które  mogą  mieć  negatywny  wpływ  na samorządność oraz  działania  komitetów  lokalnych.”

„Chcemy budować szeroki front nie tylko w oparciu o partie polityczne, czy stowarzyszenia, ale również obywateli. Chcemy spożytkować ich chęć i energię do działania. Umożliwić angażowanie się w sprawy naszego miasta. Zapraszamy do rządzenia zwyczajnych obywateli. I dlatego też stworzyliśmy stronę internetową znamidosamorzadu.pl, poprzez którą każdy radomianin będzie mógł włączyć się w budowanie tego szerokiego frontu.” – dodał Patryk Fajdek z Nowoczesnej.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2021 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?