Nowoczesna: Obietnice Witkowskiego to ściema

Podczas dzisiejszego spotkania z lokalnymi mediami odnieśliśmy się do obietnicy wyborczej prezydenta Radosława Witkowskiego – 8 tysięcy miejsc pracy. „Prezydentowi zajęło miesiąc na sprawdzenie kilku statystyk i odpisanie na nasze pytania. Pismo, które otrzymaliśmy wyrażało pragnienia dotyczące rozwoju miasta. Takie same pragnienia są bliskie wszystkim radomianom. Natomiast oczekujemy od prezydenta, jako osoby zarządzającej miastem żeby wiedział i umiał te pragnienia zrealizować. Odpowiedz zawierała przypuszczenia, czas przyszły, a my po prawie dwóch latach oczekujemy by prezydent pokazał, co zrobił, a nie tylko co chce zrobić.” –powiedział Wojciech Bernat, wiceprzewodniczący radomskich struktur Nowoczesnej.
Prezydent zrobił niewiele w kierunku stworzenia warunków do ściągnięcia nowych inwestorów zewnętrznych do miasta. Bez tego w krótkim okresie czasu nie da się zrealizować obietnicy stworzenia 8 tysięcy miejsc pracy. Prezydent Witkowski wykazał się brakiem działań w zakresie powiększenia i konsolidacji gruntów inwestycyjnych. Osobistą biernością zakresie pozyskiwaniu inwestorów, a także brakiem wizji i działania w kierunku współpracy ze szkołami średnimi oraz uczelniami wyższymi w celu tworzenia kierunków zgodnych ze specjalizacją gospodarczą regionu radomskiego i inwestorów do których miasto planuje kierować swoją ofertę.
„Nie pozwolimy, by odpowiedzialność prezydenta Witkowskiego za tę obietnicę rozmyła się w jego własnej rozbuchanej propagandzie. Ta obietnica musi być perfekcyjnie na bieżąco rozliczana przez radomian, co do jednego miejsca pracy. Brak rozliczenia oznaczałby, że radomianie dają przyzwolenie, by kolejni kandydaci na prezydenta jawnie oszukiwali i drwili z ludzi” – powiedziała Katarzyna Kalinowska, przewodnicząca naszych struktur.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2021 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?