.Nowoczesna: Radom ofiarą walki politycznej PiS i PO

Na dzisiejszej konferencji prasowej przewodnicząca struktur radomskich Nowoczesnej Katarzyna Kalinowska podkreślała że: „z realizacją kontraktu i zobowiązań offsetowych z Airbus Helicopters radomianie żywili duże nadzieje na impuls rozwojowy dla naszego regionu. Niestety wszystko wskazuje na to, że ten bardzo ważny dla radomian temat stał się elementem cynicznej walki politycznej między PO i PiS. Walki, której ofiarą stał się Radom, zawiedzione nadzieje mieszkańców naszego miasta.”  W spotkaniu  z dziennikarzami wzięli również udział posłowie: Michał Stasiński i Witold Zembaczyński, którzy otworzyli biuro poselskie w naszym mieście.

Poseł Michał Stasiński odniósł się do sprawy zerwania kontaktu z Airbus: „W tym kontekście istnieją sprzeczne doniesienia na temat negocjacji, a także na temat propozycji offsetowych. Strona rządowa zrzuca winę na francuską spółka. Z kolei ze strony Francji zarówno bezpośrednio poprzez przedstawicieli firmy Airbus, jak i przez media francuskie podaje kwotę 250 miejsc pracy stworzonych w wyniku realizacji offsetu w samym Radomiu.”

Jak dodał Wojciech Bernat: „Należy zastanowić się czy obietnice Platformy Obywatelskiej, Premier Kopacz i Prezydenta Witkowskiego w kontekście inwestycji Airbusa w Radomiu były po prostu ordynarnym kłamstwem. Obecnie jesteśmy świadkami przekrzykiwania się i rzucania wzajemnych oskarżeń między przedstawicielami PO i PiSu. Jeśli rozmowy były zaawansowane, co twierdzi strona francuska i działacze Platformy Obywatelskiej, to gdzie są fundamenty pod przyszłe fabryki w Radomiu?”

Przy okazji konferencji posłowie otworzyli biuro poselskie w naszym mieście. „Dobrze jest być tu, w Radomiu. To miasto ma wspaniałych ludzi. Z przyjemnością tu przyjechałem i wraz z Michałem Stasińskim otwieram biuro poselskie. Chcemy być blisko ludzkich spraw. Liczę, że funkcjonowanie biura to ułatwi”. – powiedział poseł Witold Zembaczyński.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2021 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?