Nowoczesna tworzy Mapę Potrzeb Radomia

.Nowoczesna zaprezentowała nowe internetowe narzędzie do konsultacji z mieszkańcami Radomia. Wirtualna Mapa Potrzeb Radomia dostępna jest pod adresem mapapotrzeb.radom.pl. Jak stwierdził Wojciech Bernat, wiceprzewodniczący radomskich struktur: „Od początku istnienia Nowoczesnej najważniejszy jest dla nas kontakt z ludźmi, bo jesteśmy partią prawdziwie obywatelską. Stosujemy różne środki m.in. regularnie spotykamy się z radomianami, konsultujemy jak powinno rozwijać się nasze miasto. Prowadzimy prawdziwy dialog, ponieważ jako jedyni mamy odwagę rozmawiać z mieszkańcami miasta.”

Zdaniem Marcina Hetmana: „Nasze konsultacje nie ograniczają się do samych rozmów. Identyfikujemy problemy i szukamy odpowiednich narzędzi do ich rozwiązania.” Jak podkreśla wynikiem konsultacji Nowoczesnej był m.in. projekt finansowania In Vitro dla radomian, skuteczna zbiórka podpisów pod petycją o budowę parkingu naziemnego na Obozisku czy też zaangażowane w społeczny protest na osiedlu XV-lecia.

Patryk Fajdek stwierdził natomiast, że nie ze wszystkimi udało im się spotkać osobiście, ale głos każdego jest tak samo ważny. Stąd pomysł na uruchomienie strony internetowej (mapapotrzeb.radom.pl). Jak dodał: „My nie mamy monopolu na wiedzę. Taki monopol mają mieszkańcy i warto by władza, także ta obecna, wsłuchiwała się w ich głos. Zresztą mamy nadzieję, że nasza mapa będzie służyć wszystkim: obecnym radnym i prezydentowi Radomia również. Korzystajcie!”

dsc07085

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2021 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?