Nowoczesna w obronie radomskiego szpitala

Zdaniem Katarzyny Kalinowskiej, liderki Nowoczesnej w Radomiu: „Zarząd szpitala sprowadza kwestię ochrony zdrowia pacjentów, radomian, do prostego rachunku ekonomicznego. Cięcia kosztów stają się ważniejsze od ludzkiego życia. I my mówimy temu głośne NIE.”

Jak zwraca uwagę Nowoczesna, tragiczna kondycja finansowa szpitala to efekt wieloletniego złego zarządzania, co potwierdza przeprowadzony w MSS audyt.  „Ale jakie konsekwencje poniósł Zarząd szpitala? Kto został odwołany? I dlaczego w Zarządzie zasiadają Ci sami ludzie? Co motywowało Radę Nadzorczą do nagrodzenia Prezes Staszewskiej czterokrotnymi poborami w 2014 roku, aby jedynie pół roku później zwolnić ją za niegospodarność?” – pyta Kalinowska.

Nowoczesna zwróciła ponadto uwagę na fakt, że system placówek zdrowia to sieć naczyń połączonych. W Radomiu mamy drugi szpital, w którym obłożenie na wielu oddziałach jest ponad miarę. Tym samym likwidacja łóżek na Józefowie, może wpłynąć negatywnie na dostępność usług medycznych dla radomian. Nowoczesna pyta czy podjęto jakiekolwiek kroki, które pozwoliłyby na uniknięcie likwidacji łóżek?

Marcin Hetman zaapelował o jawność wszelkich spraw związanych z restrukturyzacją szpitala. Jak dodała: „Osoby winne doprowadzenia do takiej sytuacji szpitala, zarówno Zarząd, jak i Sejmik, Marszałek Województwa, powinni być z tego rozliczeni. Do czego my, w imię dobra pacjentów, z całą determinacją będziemy dążyć.”

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2021 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?