Nowoczesna: więcej władzy dla radomian

Nowoczesna, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, złożyła projekt uchwały w sprawie wprowadzenia w Radomiu obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej. „Politycy są przedstawicielami społeczeństwa.  Muszą jednak pamiętać, że warto korzystać z mądrości mieszkańców. Radomianom potrzebne jest nowe narzędzie, które pozwoli realnie kształtować nasze miasto każdego dnia, a nie tylko raz na cztery lata, przy urnie wyborczej.” – podkreślała Katarzyna Kalinowska, liderka Nowoczesnej w Radomiu.

Zdaniem Patryka Fajdka umożliwienie mieszkańcom zgłaszania projektów uchwał podniesie jakość działania samorządu terytorialnego oraz pozwoli lepiej poznać potrzeby mieszkańców. „Proponujemy zmiany w Regulaminie Obrad Rady Miejskiej, tak aby projekty uchwał podpisane przez grupę co najmniej 500 mieszkańców były obowiązkowo rozpatrywane przez Radę Miejską. Utrudni to radnym ignorowanie oddolnych inicjatyw mieszkańców Radomia, tak jak często miało to miejsce do tej pory.”

Zdaniem przedstawicieli Nowoczesnej obywatelska inicjatywa uchwałodawcza będzie cieszyć się dużą popularnością. Jak podkreśla Marcin Hetman: „Radomianie chcą aktywnie brać udział w życiu publicznym. Widzimy co roku rosnącą liczbę projektów zgłaszanych do Budżetu Obywatelskiego oraz ogromne zaangażowanie w uruchomioną przez nas Mapę Potrzeb Radomia. Dlatego chcemy dać radomianom narzędzie, aby ich pomysły mogły być realizowane.”

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2021 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?