Nowoczesna wzywa do działań ponad podziałami

19 lipca br. radomska Nowoczesna skierowała list do premier Beaty Szydło, w którym zwróciła się do rządu, by w ramach prowadzonej polityki gospodarczej wsparł  nasze miasto inwestycyjne w ramach rekompensaty za krzywdy wyrządzone Radomiowi  raz  po roku 1976 i drugi raz  po 1990 r..

Jak powiedział Wojciech Bernat, wiceprzewodniczący radomskich struktur Nowoczesnej: W ostatnich dniach otrzymaliśmy odpowiedz na nasze pismo, podpisaną przez Ministra Rozwoju, Jerzego Kwiecińskiego. Ministerstwo nie udziela wprost odpowiedzi na nasze prośby.. Wskazuje jednak kierunki prowadzonych przez rząd prac zmierzających do poprawy pozycji miast średniej wielkości tracących funkcje społeczno-gospodarcze. W ramach polityki gospodarczej, prowadzonej przez Ministerstwo przygotowywane są strategie pomocy dla takich miast jak Radom. Szeroko konsultowana strategia na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, której przyjęcie planowane jest na październik br. Ma ona w swojej ofercie poprzez aktywizację gospodarki lokalnej i tworzenie trwałych miejsc pracy, czy rozbudowę oferty inwestycyjnej poprawiać kondycję gospodarczą i społeczną byłych miast wojewódzkich. Jednym z narzędzi programów pomocowych jest Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego 2014-2020 objęty wsparciem Regionalnych Inwestycji Terytorialnych

Jesteśmy realistami, twardo stąpamy po ziemi i doskonale wiemy, że największym problemem naszego miasta jest wysokie bezrobocie i niskie płace, a nie brak rozrywki – jak chcą nasze władze – stwierdziła Katarzyna Kalinowska, przewodnicząca radomskich struktur Nowoczesnej. Dlatego, w obliczu całkowitej bierności prezydenta i jego ekipy, ale również radomskich parlamentarzystów, my jako Nowoczesna chcielibyśmy zaprosić przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju do Radomia na konsultacje „Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju” połączone  z rzetelną  oceną sytuacji  i potrzeb Radomia. Strategii, z której Radom powinien korzystać w pierwszej kolejności. Tak sobie wyobrażamy działalność samorządową: ponad podziałami, gdy chodzi o interes miasta i jego mieszkańców.

Materiał wideo z konferencji dostępny TUTAJ.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2021 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?