Nowoczesna: zamiast wizji i strategii rządzenia miastem – PR, nepotyzm i brak kompetencji

Nowoczesna zarzuca Prezydentowi Radosławowi Witkowskiemu brak postępu w realizacji obietnic wyborczych. Uważa, że ponad półtora roku po wyborach miarą efektów pracy prezydenta i jego ekipy powinien być co najmniej jeden pozyskany z zewnątrz inwestor, deklarujący kilkaset miejsc pracy. Jednocześnie politycy partii Ryszarda Petru zarzucają Witkowskiemu nepotyzm i kolesiostwo w obsadzaniu stanowisk w administracji Urzędu Miejskiego i spółkach miejskich. Nowoczesna pyta prezydenta, kiedy władze miasta przygotują ofertę dla najzdolniejszej młodzieży, mającą na celu zachęcenie do pozostania w Radomiu.
Jak mówiła przewodnicząca radomskiej Nowoczesnej Katarzyna Kalinowska: „Niemal dwa lata temu zmiana prezydenta Radomia miała dać nadzieję na pozytywny impuls dla miasta. Niestety dzisiaj widzimy, że polityka jego poprzednika jest kontynuowana. Mamy pełniącego obowiązki szefa kancelarii prezydenta, pełniącą obowiązki rzeczniczkę prasową, więc być może Pan Prezydent, również tylko pełni obowiązki podczas nieobecności Andrzeja Kosztowniaka, co tłumaczyłoby taką politykę. Znowu mamy do czynienia z brakiem wizji i strategii rozwoju miasta, odseparowaniem od mieszkańców i zwyczajną nieodpowiedzialność w rządzeniu.”
Zdaniem przedsiębiorcy i członka Nowoczesnej Marcina Hetmana prezydent nie wykorzystuje atutów miasta i nie radzi sobie z pozyskiwaniem nowych inwestorów.
„Czym głęboka prowincja pod Staszowem przebija Radom, skoro tam inwestor z Warszawy ulokował fabrykę na 1000 miejsc pracy? Dlaczego Radom mając podstrefę ekonomiczną i Radomską Strefę Gospodarczą, oferując dzierżawę ziemi na doskonałych warunkach, nie potrafi w realiach dobrej koniunktury w kraju ściągać firm z pobliskiej stolicy?”- pytał Hetman.
Według Wojciecha Bernata miastu potrzebna jest zmiana sposobu myślenia o rządzeniu, tak aby potrzeby Radomia i jego mieszkańców były wreszcie ważniejsze interes polityczny i partyjny władz.
Według Katarzyny Kalinowskiej miastu jest potrzebna jest zmiana sposobu myślenia o rządzeniu, ale taką zmianę może zagwarantować jedynie Nowoczesna. Jak podkreśla: „Mamy wizję Radomia. Przede wszystkim miasta, z którego nie trzeba uciekać. Miasta, w którym po prostu dobrze się mieszka. Miasta, którego włodarze podejmują odpowiedzialne decyzje. Konsolidujących budżet, tak aby nie zadłużać naszych dzieci. Potrafiących odpowiednio określić priorytety inwestycyjne. Dbających o odpowiednią strategię wizerunkową. Rozumiejących najważniejszą kwestię dla rozwoju miasta, że Radom musi stać się bardziej konkurencyjny, musi stać się centrum rozwoju i innowacji, gdzie warto inwestować i mieszkać.”

Nowoczesna oczekuje od prezydenta, żeby w sposób merytoryczny odniósł się do postawionych pytań:
1. Zwracamy się z prośbą o wskazanie miejsc pracy, do których powstania przyczynił się Pan w trakcie swojej kadencji. Czy uważa Pan swoje działania w tym zakresie za wystarczające?
2. Dlaczego w instytucjach samorządowych, w spółkach miejskich i Urzędzie Miejskim zatrudniani są działacze partyjni?
3. Jaka jest oferta dla młodych wykształconych radomian, żeby nie uciekali z miasta?
4. Czy miasto podjęło wystarczające działania w zakresie pozyskania inwestorów z zewnątrz? Jakie i na jakim etapie są te działania? Jaką największą uzbrojoną powierzchnię inwestycyjną miasto może zaoferować inwestorowi?

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2021 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?