Piotr Misiło w Płocku!

Poseł Nowoczesnej w ostatni wtorek (07.06) pełnił swój pierwszy dyżur w biurze poselskim w Płocku. Wizyta zaczęła się od konferencji prasowej, posłowi towarzyszyły na niej przewodnicząca koła – Małgorzata Kamińska oraz jego asystentka społeczna – Anna Karpińska. Rozmawiano na niej min. o podziale Mazowsza, oraz korekcie wyceny spółki Azoty w kontekście PKN Orlen. Po konferencji poseł miał szereg spotkań z płockimi przedsiębiorcami oraz studentami. Udało się również odwiedzić stadion Wisły Płock oraz Orlen Arenę.
Misiło powiedział: „Biedniejsze regiony będą jeszcze biedniejsze, co jest dalekie od idei zrównoważonego rozwoju. Podział ten ma sprawić, by odbyły się nowe wybory, które być może zagwarantują im udział we władzach Mazowsza i miasta stołecznego. Chcielibyśmy zwrócić uwagę, że to nie byłoby dobre rozwiązanie. Płock by na tym stracił. Ponadto projekty, które mają być realizowane w obecnej perspektywie unijnej, stałyby pod znakiem zapytania.”
Drugi temat to przeszacowany wynik Zakładów Chemicznych Police o 230mln zł. O sprawie mówił w kontekście PKN Orlen i pojawiających się sygnałów o zamiarze zakupu przez koncern Ciech SA. I tu poseł zadał publiczne pytanie władzom PKN o ewentualne plany połączenia z Lotosem, oraz zmianę miejsca siedziby.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2021 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?