Joanna Scheuring-Wielgus w Płocku

W dniu 11 lipca 2016 r. w biurze poselskim w Płocku dyżur pełniła posłanka Joanna Scheuring-Wielgus. Wizytę w naszym mieście posłanka rozpoczęła od zwiedzania Towarzystwa Naukowego Płockiego, po którym oprowadzili ją wiceprezes dr Grzegorz Gołębiewski i dyrektor Biura Zarządu dr Andrzej Kansy. Historia, działalność oraz zbiory TNP i Biblioteki im. Zielińskich zrobiły na Joannie Scheuring-Wielgus ogromne wrażenie. Posłanka życzyła TNP, aby pomimo trudności mogło nadal prowadzić swoją działalność dla dobra nauki i kultury i te życzenia umieściła również w swoim wpisie w Księdze Pamiątkowej TNP.
Po opuszczeniu TNP Joanna Scheuring Wielgus złożyła kwiaty pod tablicą pamiątkową „Krok ku wolności” poświęconej wydarzeniom Czerwca ’76 w Płocku.
O godzinie 15:00 rozpoczęły się spotkania w biurze poselskim z mieszkańcami Płocka i przedstawicielami różnych instytucji i organizacji.
Z przedstawicielami płockiego KOD’u Krzysztofem Borkowskim i Dawidem Walczakiem rozmowa dotyczyła możliwości bieżącej współpracy i wzajemnego wsparcia w inicjatywach lokalnych.
Z posłanką spotkały się również przedstawicielki Fundacji Szansa dla Zwierzaka „ZOA” z Joanną Kaniewską, które opowiedziały o lokalnych problemach związanych głównie z opieką nad bezdomnymi zwierzętami oraz dyskutowały nad możliwościami wprowadzenia udogodnień dla właścicieli czworonożnych przyjaciół. Joanna Scheuring-Wielgus zajęła się również trudnymi sprawami indywidualnych mieszkańców naszego miasta, którzy przyszli z prośbą o pomoc.
Późnym popołudniem posłanka zwiedzała Galerię „Oto Ja”, po której oprowadzała ją szefowa Stowarzyszenia Edukacyjno-Artystycznego Beata Jaszczak. Prace osób niepełnosprawnych zachwyciły Joannę Scheuring-Wielgus, która żywo interesuje się sztuką, a Art Brut robi wrażenie.
Dzień zakończyło spotkanie z sympatykami i członkami płockiego koła Nowoczesnej na płockiej starówce. Przy aromatycznej kawie posłanka wręczyła legitymacje swoim asystentkom: Małgorzacie Kamińskiej i Katarzynie Kwarcińskiej-Kulis. Panie planowały kolejne wizyty w naszym mieście.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2021 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?