Radomianie za remontami chodników

Nowoczesna złożyła na ręce Prezydenta Radomia podpisaną przez blisko 1500 mieszkańców miasta petycję o zabezpieczenie kwoty nie mniejszej niż 4 mln zł na remonty chodników i rozbudowę małej infrastruktury dla pieszych.

Jak podkreślała Ewa Zarychta, członkini zarządu radomskiej Nowoczesnej: „Chcemy utworzenia w pełni funkcjonalnej i bezpiecznej przestrzeni dla pieszych, tak aby poruszanie się było łatwe dla wszystkich radomian, dla osób starszych, matek z wózkami dziecięcymi i osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. I tego chcą radomianie.

Przedstawiciele Nowoczesnej zaznaczają, że to nie koniec działań. „Równolegle na ręce wszystkich radnych Rady Miejskiej złożymy dzisiaj 28 listów z apelem o poparcie naszej inicjatywy i wywarcie presji na prezydencie. Tak by kwota 4 mln znalazła się w przyszłorocznym budżecie miasta, nawet jeżeli radni mieliby zgłosić odpowiednie poprawki do niego.” – mówił Adam Fundowicz.

Nowoczesna podkreśla, że pod petycją zebrano więcej podpisów niż potrzeba do uruchomienia konsultacji społecznych w Radomiu. A m.in. o uruchomienie takich konsultacji w sprawie wyznaczenia głównych ciągów pieszych autorzy wnoszą w petycji. Dlatego Nowoczesna oczekuje od prezydenta podjęcia odpowiednich działań.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2021 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?