W Sierpcu powstały struktury lokalne Nowoczesnej

8 kwietnia odbyło się walne zebranie założycielskie Koła Nowoczesnej w Sierpcu i tym samym utworzone zostały lokalne struktury partii Nowoczesnej Ryszarda Petru na terenie powiatu sierpeckiego.

Na walnym zebraniu członków wybrany został zarząd koła, który liczy 5 osób. Przewodniczącym Koła został Krzysztof Zakrzewski, który w ostatnich wyborach parlamentarnych ubiegał się o mandat poselski, członek Rady Regionu Mazowieckiego Nowoczesnej. Wiceprzewodniczącymi zostały Olga Leszczyńska oraz Żaneta Lęcicka, skarbnikiem Iwona Kowalska. Funkcję Sekretarza Koła będzie pełnił Jakub Leszczyński.

Zarząd .Nowoczesnej  to ludzie pełni energii dotąd nie należący do żadnej partii .

Nowoczesna Ryszarda Petru, to niedawno powstała partia polityczna, która w ostatnich wyborach parlamentarnych zdobyła 7,6% głosów, co przełożyło się na 28 mandatów poselskich (obecnie klub poselski liczy 29 posłów).

Krzysztof Zakrzewski – przewodniczący Koła, przedsiębiorca, inspektor w ZUS, członek Rady Regionu Nowoczesnej na Mazowszu, kandydat do Sejmu RP w wyborach parlamentarnych w 2015 roku.  Absolwent Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy Wydziału Chemii oraz studiów podyplomowych w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku a specjalności bezpieczeństwo i Higiena Pracy.  Prowadzi własną działalność od 6 lat.

Olga Leszczyńska – wiceprzewodnicząca Koła, absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie ukończyła studia licencjackie na kierunku Finanse i Rachunkowość (specjalizacja: bankowość i ubezpieczenia). Obecnie na II roku studiów magisterskich na tym samym kierunku. Z Nowoczesną związana od samego początku, pomagała przy organizacji kongresu założycielskiego na warszawskim Torwarze. W przeszłości pracowała w Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju Leszka Balcerowicza m. in. jako asystentka w dziale podatkowym pod kierownictwem Mirosława Barszcza (były wiceminister finansów i minister budownictwa) oraz asystentka prof. Leszka Balcerowicza. W Biurze Krajowym partii pracowała w dziale komunikacji, obecnie w dziale finansowym.

Żaneta Lęcicka – wiceprzewodnicząca Koła, wykształcenie wyższe ekonomiczne. Pracuje w biurze rachunkowym jako kierująca pionem KPiR. Odpowiedzialna jest także za politykę kadrową biura.

Iwona Kowalska – skarbnik Koła, wykształcenie ekonomiczne. Od 5 lat pracuje w biurze rachunkowym jako audytor wewnętrzny biura.

Jakub Leszczyński – sekretarz Koła, student V roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, członek-założyciel Stowarzyszenia Nowoczesna, które przekształciło się następnie w partię polityczną. Z Nowoczesną związany od samego początku, m. in. pomagał podczas kongresu założycielskiego w maju ubiegłego roku na warszawskim Torwarze. Od tamtego czasu pracuje w Biurze Krajowym partii, gdzie m. in. jest odpowiedzialny za dokonywanie analizy stanu prawnego i faktycznego w realizowanych projektach, organizowanie wydarzeń (eventów), redagowanie i administrowanie Biuletynem Informacji Publicznej partii oraz strony internetowej Klubu Poselskiego „Nowoczesna”.

Od teraz na terenie naszego powiatu działają oficjalne struktury tej partii. Wszystkie osoby, które są zainteresowane działalnością lokalnych struktur partii mogą się z nimi zapoznać na stronie regionu mazowieckiego pod adresem www.mazowieckie.nowoczesna.org oraz na oficjalnej stronie Koła Nowoczesnej Sierpc na portalu społecznościowym Facebook pod adresem www.facebook.com/nowoczesna.sierpc.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2021 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?