Władze regionalne

Katarzyna KALINOWSKA ([email protected])
Wiceprzewodnicząca regionu Mazowsze, przewodnicząca koła Radom, asystentka społeczna Ryszarda Petru.
Absolwentka Wydziału Ekonomicznego Politechniki Radomskiej, a także Szkoły Głównej Handlowej, gdzie uzyskała tytuł doktora nauk ekonomicznych. Zdobywała doświadczenie zawodowe m.in. w Polam Federal Credit Union w Redwood City w Californii. Obecnie wykładowca na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym, koordynatorka programu Erasmus+, organizatorka konferencji międzynarodowych oraz członkini rad naukowych International Conference on Applied Business and Economics i European Research Studies Journal. Prowadzi wykłady w ośrodkach akademickich w Wielkiej Brytanii, Grecji i we Włoszech. Prywatnie mężatka i matka dwójki córek.

Magdalena DANIEL
Wiceprzewodnicząca Zarządu, Przewodnicząca koła siedleckiego.
Magdalena Daniel 58 lat, specjalista chirurgii dziecięcej, od 17 lat ordynator Oddziału Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej w Siedlcach, specjalista w podologicznym leczeniu metodą Arkady; radna miasta Siedlce w obecnej kadencji – v-ce przewodnicząca Komisji Zdrowia; członek sztabu siedleckiego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od początku istnienia; członek Siedleckiego Towarzystwa Samorządowego; członek kilkunastu stowarzyszeń naukowych – v-ce przewodnicząca Oddziału Siedleckiego Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego oraz członek zarządu krajowego Sekcji Ortopedii Dziecięcej PTOiTr.; członek Polskiej Federacji Squasha; Właściciel Klubu Sportowego Squashbox.

Marcin PODSĘDEK
Wiceprzewodniczący Zarządu Mazowsze
Doradca Wicemarszałka Sejmu RP Barbary Dolniak. Radny Rady Miejskiej w Sochaczewie.
Absolwent Collegium Civitas w Warszawie – Nauki polityczne, specjalizacja: Marketing i przywództwo polityczne. Odznaczony przez Prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasług za wybitne zasługi w krzewieniu kultury podczas organizacji obchodów Roku Chopinowskiego na terenie województwa mazowieckiego.

Rafał JASZCZAK

Skarbnik
Z wykształcenia ekonomista. Ukończył Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Informatyka i Ekonometria oraz Podyplomowe Studium Zarządzania Ryzykiem w Instytucjach Finansowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Nieprzerwanie od dziewięciu lat pracuje w międzynarodowych instytucjach finansowych. Aktualnie jest specjalistą ds. powiernictwa papierów wartościowych oraz analitykiem biznesowo – systemowym. Odpowiada za usprawnianie procesów oraz wdrożenie nowego systemu rozliczeniowego pod kątem analiz i jako menadżer projektu.
Społecznie pełni funkcję wolontariusza projektu „Bakcyl” – Bankowcy dla Edukacji.
W ostatnich wyborach parlamentarnych kandydat Nowoczesnej na Senatora RP z okręgu podwarszawskiego – wynik 49 891 głosów, co stanowi 19,73% głosów ważnych w okręgu.
Prywatnie mąż i ojciec synka.

Katarzyna KWARCIŃSKA-KULIS

Sekretarz
Asystentka społeczna posłanki Joanny Scheuring-Wielgus, członek grup eksperckich SELP ds. programu Aktywna Rodzina oraz ds. wprowadzenia Euro w Polsce, członek zespołu ekspertów Gospodarka i Rozwój w regionie Mazowieckim
Absolwentka Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego (fizyka teoretyczna) oraz Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie gdzie ukończyła Executive MBA oraz studia doktoranckie w zakresie nauk o zarządzaniu.
Jedna z Członków Założycieli oraz w-ce prezes Zarządu Stowarzyszenia Klaster Przemysłowy Dolina Polimerowa w Płocku.
Mężatka, dwoje dzieci.

Wiesław KALICKI
Członek Zarządu
Urodzony w 1963r. Wcześniej przedsiębiorca, dziś rolnik osobiście prowadzący 39 hektarowe, ekologiczne gospodarstwo rolne, czynnie działający na rzecz rozwoju obszarów wiejskich i ochrony środowiska. Przewodniczący zarządu organizacji przyrodniczej „http://grupaekologiczna.org.pl/”. Członek organizacji rolników ekologicznych. Członek grupy ekspertów Nowoczesnej „rolnictwo”.

Piotr KANDYBA
Członek Zarządu
Wykształcenie wyższe podyplomowe z międzynarodowym tytułem MBA na SGH i Minnesota University (USA) oraz wyższe magisterskie inż. techn. żywności w Akademii Rol.-Tech. w Olsztynie.
Za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych otrzymał statuetkę Dobrej Woli, a od ministra rolnictwa „Zasłużony dla Rolnictwa”.
Lider Ruchu Społecznego „Wspólnie Razem”, w latach 2010-2014 radny powiatu piaseczyńskiego.
Przewodniczący Zarządu koła powiatowego Nowoczesnej w Piasecznie.

Jacek OKOŃ
Członek Zarządu
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (1995 rok). Przez 21 lat zatrudniony w Państwowej Inspekcji Pracy (Główny Inspektorat Pracy), ostatnio na stanowisku kierowniczym w Sekcji Kontroli Wewnętrznej. Legitymuje się znajomością prawa pracy (od 1997 roku posiada również kwalifikacje inspektora pracy). Druga umiejętność to praktyczna znajomość audytowania i kontrola funkcjonowania organów administracji publicznej oraz podmiotów gospodarczych w zakresie prawnych obowiązków funkcjonowania, realizacji zadań zleconych oraz wydatkowania środków publicznych.
Poza prawem pracy specjalizuje się w prawie administracyjnym (materialnym i procesowym), egzekucyjnym oraz prawie wykroczeń.
Od 2000 roku wykładowca i egzaminator w Ośrodku Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu, dla kandydatów na inspektorów oraz realizujący szkolenia doskonalące dla kadry inspektorskiej, w szczególności w zakresie praktycznych aspektów postępowania kontrolnego oraz administracyjnego.
Współautor książki „Poszanowanie godności w miejscu pracy” wydanej w 2011 roku – ISBN 978-83-929966-6-8).

Robert OKULSKI
Członek Zarządu
Robert Adam Okulski – przedsiębiorca od 1989 roku. Licencjonowany Doradca Podatkowy. Prezes zarządu Okulscy Księgowość Sp. z o.o. Twórca i właściciel grupy przedsiębiorstw z branży księgowej.
Propagator przedsiębiorczości. Prowadzi wykłady oraz doradztwo także dla mikro-przedsiębiorców i osób rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej. Wykładowca Alternatywnej Szkoły Biznesu i Rozwoju Osobistego ASBiRO, Uczelni Łazarskiego w Warszawie i WSTiE w Suchej Beskidzkiej. Współautor „Biblii e-biznesu 2”.
W latach 2013 -2014 Ekspert Podatkowy Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Działacz podziemnego NZS w okresie stanu wojennego, w latach 1988-89
Hobby : turystyka kwalifikowana (góry, rower, kajak), brydż, historia wojskowości.

Ewa ZARYCHTA
Członek Zarządu
Ewa Zarychta jest absolwentką Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim, wieloletnim nauczycielem akademickim i tłumaczem przysięgłym języka angielskiego. Oprócz angielskiego, który jest jej narzędziem pracy, posługuje się jeszcze czterema innymi językami obcymi. Jest pasjonatką podróży i poznawania obcych kultur, których przybliżanie naszym rodakom uważa za jedną ze swoich najważniejszych misji życiowych. Od wielu lat zajmuje się również publicystyką, której motto brzmi „Żyjemy w jednym świecie”. Współpracowała z Gazetą Wyborczą, gdzie publikowała reportaże ze swoich najciekawszych podróży, prowadzi dwa poczytne blogi oraz jest autorką trzech książek z zakresu literatury faktu.
Matka dwójki dorosłych dzieci i babcia jednego małego, choć już czterojęzycznego wnuka.
Jest aktywnym działaczem koła .Nowoczesnej w Radomiu.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2019 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?