Wspólna petycja mieszkańców i Nowoczesnej

Radomska Nowoczesna wspólnie z mieszkańcami XV-lecia zebrała ponad 1000 podpisów pod petycją wyrażającą sprzeciw wobec budowy nowego bloku przy ul. Sowińskiego z jednoczesnym apelem o zagospodarowanie tego terenu pod park rekreacyjny i dodatkowe miejsca parkingowe.

„Liczę, że prezydent zacznie w końcu słuchać lokalnej społeczności, wsłuchiwać się w jej głos i reagować na jej potrzeby.” – zaapelowała do prezydenta Witkowskiego Katarzyna Kalinowska, wiceprzewodnicząca struktur mazowieckich.

„Mieszkańcy XV-lecia, my wszyscy, mamy dość arogancji władz miasta. Najwyższy czas, aby zaczęła ona słuchać ludzi. Przestała lekceważyć nasz głos. Liczę, że prezydent, po otrzymaniu tej petycji, tych podpisów, opamięta się i zacznie w końcu działać w interesie mieszkańców, w interesie lokalnych społeczności.” – powiedział Patryk Fajdek, członek zarządu Nowoczesnej w Radomiu i mieszkaniec XV-lecia.

Według mieszkańców teren wokół, którego toczy się spór powinien zostać zagospodarowany pod budowę parku rekreacyjnego z nowym placem zabaw oraz siłownią na powietrzu. Przebudowie powinien ulec również ciąg komunikacyjny w celu stworzenia dodatkowych miejsc parkingowych.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2021 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?